JESTEŚ TYM, CO JESZ!

Naturalną konsekwencją zdrowia jest szczupłe i sprawne ciało z odpowiednią ilością tkanki tłuszczowej i mięśniowej. Z kolei zdrowie jest wynikiem odpowiedniego stylu życia.

Poszukiwanie diety idealnej to wyzwanie dla współczesnego człowieka. Wszyscy chcą być szczupli, piękni i jak najdłużej młodzi, przy czym na pierwszym miejscu stawiana jest z reguły odpowiednia figura. W ostatnich latach bardzo popularne stało się przekonanie, że warto inwestować w modne, często bardzo wymyślne suplementy, które są w stanie zdziałać cuda i niejako same przez się uczynić człowieka atrakcyjnym i pełnym energii. Dlaczego uważa się, że osoba źle odżywiona, której zamiast naturalnego pożywienia i wody dostarczy się suplementy, będzie zdrowa i pełna sił witalnych? To przecież całkowicie nielogiczne. Tymczasem odpowiednia reklama, kusząca uzyskaniem zniewalających efektów w krótkim czasie, przemawia do szerokiego grona odbiorców. Furorę robią diety-cud, których hasła reklamowe zapewniają o szybkim i skutecznym chudnięciu bez wyrzeczeń. Ludzie wierzą w to, że garść tabletek czy łyk cudownego eliksiru są w stanie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wykreować im zdrowe i smukłe ciało.

catering dietetyczny z dostawą do domu - dietafitforma.pl - Sieradz, Zduńska Wola

Zapominają o kluczowym znaczeniu, jakie dla osiągnięcia tego celu ma właściwa dieta. Tymczasem niezwykle cenne dla naszego organizmu witaminy i składniki odżywcze są na wyciągnięcie ręki – najlepsze lekarstwa stoją najczęściej na półkach w kuchni i rosną w ogrodzie. Ciało ludzkie ma dar samodoskonalenia pod warunkiem, że dostarczymy mu wszelkich składników odżywczych w odpowiedniej diecie, a nie w lawinie chemicznych suplementów. To właśnie zdrowa żywność powinna być naszym remedium i środkiem do osiągnięcia wymarzonej sylwetki, dobrego samopoczucia i solidnej dawki pozytywnej energii, niezbędnej by prowadzić zdrowe i szczęśliwe życie. Na co dzień wybierajmy nieprzetworzone (lub możliwie nisko przetworzone), naturalne i świeże produkty wysokiej jakości, najlepiej pochodzenia lokalnego. Słuchajmy potrzeb własnego organizmu, nie wierzmy ślepo chwytliwym sloganom reklamowym. Zadbajmy o swoje ciało i dobre samopoczucie w sposób świadomy.